MOŻLIWOŚCI BIZNESOWE W GIBRALTARZE

Znany jako Gib lub the Rock, ten mały kraj ma wielkie znaczenie strategiczne, ponieważ jego położenie znajduje się na samym dole wąskiej szczeliny między Europą i Afryką.

Od tego miejsca marynarka wojenna może potencjalnie kontrolować ruch do i z morza śródziemnomorskiego i z tego powodu Wielka Brytania, jako kluczowy członek NATO, ma tam swoją bazę morską i wojskową.

Chociaż jest to terytorium brytyjskie, ma odrębną jurysdykcję prawną od Wielkiej Brytanii, a także odmienny system podatkowy.

Gibraltar ze względu na swoją szczególną pozycję prezentuje bardzo atrakcyjną lokalizację do założenia firmy.

Gibraltar oferuje szeroki wybór produktów i usług, które spełniają wymagania zarówno lokalnych, jak i międzynarodowych inwestorów. Jako nowoczesna, tętniąca życiem, nisko podatkowa jurysdykcja, ma również pierwszorzędną profesjonalną infrastrukturę, która jest w pełni zgodna z europejskimi standardami regulacji. Dowodem na to są liczne międzynarodowe podmioty handlowe i firmy świadczące usługi finansowe, które mają już bazę w Gibraltarze. Głównymi atrybutami wzrostu gospodarczego Gibraltaru są: handel ogólny, świadczenie usług finansowych i łączności (w tym e-gra), turystyka i działalność morska;

  • Centrum Finansowe – banki, trusty, towarzystwa ubezpieczeniowe i reasekuracyjne, wysokiej jakości usługi pomocnicze, takie jak księgowość i praktyka prawna, a także dostawcy technologii komunikacyjnych i informatycznych sprawiły, że Gibraltar stał się najważniejszym międzynarodowym centrum biznesowym, jakim jest dzisiaj.
  • Turystyka – Co roku miliony turystów przybywają do Gibraltaru drogą powietrzną, lądową i morską.
  • E-gry i usługi morskie – Istnieją dwa kluczowe czynniki gospodarki, które przyniosły dobrobyt na Gibraltarze. Na przykład bunkrowanie statków pozostaje długotrwałym i prominentnym sektorem.

MOŻLIWOŚCI BIZNESOWE W GIBRALTAR

Wydaje się, że niedawne zawirowania i wycofanie się z Unii Europejskiej nie przyniosły wielkich zmian. Być może, jak ogłosił rząd Gibraltaru, jego konstytucja musi zostać zmieniona. Możliwe jednak, że Gibraltar stałby się nowym punktem wejścia dla firm z UE, które chcą uzyskać dostęp do obciętego rynku brytyjskiego. Gibraltar oferuje różne możliwości biznesowe;

SEKTOR FINTECH

Prowadząc działalność w nowo powstałym sektorze fintech, Gibraltar koncentruje się na wysokiej jakości podmiotach i silnej regulacji. Do stycznia 2018 r. Gibraltar zamierza wprowadzić przepisy prawne regulujące działalność gospodarczą przy użyciu technologii rozproszonej, która jest postrzegana jako technologia transformacyjna i mająca ogromny potencjał w zakresie szerszego zastosowania w branży usług finansowych. Zapewni to wyraźne skupienie się na ochronie klienta i zarządzaniu ryzykiem, a także przestrzeganiu zasad dotyczących bezpieczeństwa, zwalczania terroryzmu i przeciwdziałania praniu pieniędzy.

E-BIZNES

Rząd Gibraltaru opracowuje strategie, aby stworzyć idealne, dynamiczne otoczenie dla firm, które będą wymieniać się drogą elektroniczną. To internetowe przedsięwzięcie biznesowe będzie wspierane przez szybsze i bardziej niezawodne ramy komunikacji, infrastruktury i prawodawstwa w celu wspierania rozwoju handlu elektronicznego.

REWOLUCJA SZKOLNA

Rząd Gibraltaru przedstawił plany ulepszenia szkół w Gibraltarze poprzez przebudowę lub odnowę wszystkich szkół przed rozpoczęciem kadencji w 2019 r.

Plany będą uwzględniać uczniów w każdym wieku, od bardzo wczesnych etapów żłobka do studentów na poziomie A w kompleksowych szkołach i college’ach Gibraltaru.

PROGRAMY UE

Dwa główne programy Gibraltar w okresie programowania 2014-2020 pochodzą z inwestycji na rzecz wzrostu i miejsc pracy;

EFRR – Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego, którego celem jest poprawa konkurencyjności małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) oraz wspieranie przejścia na gospodarkę niskoemisyjną.

EFS – Europejski Fundusz Społeczny, który będzie się koncentrował na promowaniu trwałego zatrudnienia o wysokiej jakości i wspieraniu mobilności siły roboczej wraz z inwestowaniem w edukację, szkolenia i szkolenia zawodowe w zakresie umiejętności i uczenia się przez całe życie.

Masz pytania? Zadzwoń +48 794 203 406 / Napisz


Czy ta informacja była pomocna?