GADŻETY BIZNESOWE, KTÓRE TRZEBA MIEĆ

Co każdy młody biznesmen mieć powinien

Nieustannie rozmowy telefoniczne, wiecznie rozładowany smartfon i brak miejsca na dysku, by wrzucić tam raport, który okazuje się superważny. Tak zwykle wygląda zabiegana rzeczywistość właściciela młodego biznesu. Łącząc, często w jednej osobie dział sprzedaży, marketingu i obsługi klienta, musi radzić sobie z ekstraordynaryjnymi sytuacjami. Z pomocą przychodzą nowe lub stare, ale odświeżone technologie, które wprowadzą firmę w XXI wiek i być może otworzą na najnowszy trend w przedsiębiorczości–inteligentny biznes.

Zrób, zapisz i zaprezentuj!

Laptop to podstawowe narzędzie pracy przedsiębiorcy. Raporty, tabelki i duże możliwości techniczne sprawiają, że to mobilne biuro, do którego dostęp możemy mieć wszędzie tam, gdzie dotarła elektryczność. Dziś już nikt nie wyobraża sobie pracy współczesnej firmy również bez smartfona. Multifunkcyjność zamknięta w tym niewielkim urządzeniu czyni go gigantem wśród niezawodnych małych technologicznych przyjaciół. Oprócz oczywistego kontaktu telefonicznego, esemesowego, czy mailowego, można na nim zwyczajnie pracować i chwalić się swoimi poczynaniami. Ostatnia z cech jest zaletą do czasu, gdy zaprezentowanie dokonań ma charakter roboczy. O bardziej spektakularny efekt wizualny zadba tablet, który z mocą większego ekranu ukaże wszystko to, czego mniejsza rozdzielczość nie udźwignęła.

Naucz się słuchać

Mówi się, że o powodzeniu biznesu decyduje skuteczne wdrożenie 2 podstawowych zasad: wsłuchaj się w potrzeby klienta i odpowiedz na potrzeby rynku. Uważne słuchanie i właściwa reakcja to nie tylko kwestia kompetencji, ale również sprzętu, którego jakość ma tutaj niebagatelne znaczenie. Obecnie absolutnym hitem wśród przedsiębiorców są słuchawki bezprzewodowe, które nie tylko zapewnią częściową prywatność podczas prowadzonych rozmów z kontrahentami, ale także wytłumią dźwięki otoczenia, gdy akurat praca dopadnie nas w niespodziewanych okolicznościach (wakacje, zakupy, podróż pociągiem). Sterowane głosem, eleganckie, oferujące wysoką jakość dźwięku, którą docenią zarówno prowadzący negocjacje przedsiębiorcy, jak i amatorzy biegów, bądź audiobooków.

Rozbij bank i zachowaj to dla siebie

Niewielu chciałoby powrócić do irytującego uczucia frustracji, gdy trzeba wysłać ważną wiadomość z urządzenia mobilnego, które właśnie się rozładowało, a pod ręką nie ma dedykowanej ładowarki. By nie musieć pamiętać o osprzętowaniu, każdy załatwiający sprawy zawodowe powinien się zaopatrzyć w powerbank, który zapewni komfort pracy w miejscach bez dostępu do prądu. To już nie tylko atrakcyjny gadżet reklamowy, ale realna pomoc w zmiennych okolicznościach. To gadżet na wagę złota, który na bank powinien znaleźć się na wyposażeniu firmowym. Do repertuaru niezbędników biznesowych, które zastąpią nam tomy teczek i segregatorów jest dysk przenośny. To dosłownie kopalnia informacji, która odciąży dyski komputera i da pewność zgromadzenia kopii zapasowych bezcennych danych.

Bardziej lub mniej wypasione, naszpikowane aplikacjami, bądź innowacyjnymi rozwiązaniami. Niezależnie od tego, na którą opcję się zdecydujesz–obierz kurs na XXI wiek, a rynek to doceni.