POTRZEBUJESZ POMYSŁU NA BIZNES?

Dzisiaj dziesiątki tysięcy ludzi rozważają rozpoczęcie działalności w  domu i nie bez powodu. Przeciętnie ludzie mogą spodziewać się dwóch i trzech etapów kariery zawodowej. Osoby opuszczające jedną karierę często myślą o tym, że ich druga lub trzecia zmiana w karierze jest w ich własnym domu. Ludzie, którzy byli częścią tradycyjnej siły roboczej od dziewiątej do piątej i są bliscy przejścia na emeryturę z tego życia, zastanawiają się, co dalej. Dobra wiadomość: założenie firmy domowej jest w zasięgu prawie każdego, kto chce podjąć ryzyko i ciężko pracować.

5000 PLN lub mniej, aby rozpocząć

1. KSIĘGOWOŚĆ 
Może być potrzebne doświadczenie, szkolenie lub licencjonowanie

Utwórz ulotkę opisującą twoje usługi. Zanim to zrobisz, musisz wiedzieć, jakie będą te usługi. Czy chcesz po prostu zrobić księgowość dla małej firmy? Bardziej zaangażowany poziom rachunkowości byłby faktycznie pracujący w bilansie, rachunku zysków i strat i innych sprawozdaniach finansowych miesięcznie, kwartalnie i / lub rocznie, w zależności od potrzeb firmy. Inne specjalizacje mogą obejmować rachunkowość podatkową, ogromny obszar potencjalnej pracy. Firmy serwisowe, takie jak freelanceria.pl,  pomagały freelancerom przy płatnościach . Wielu właścicieli nie ma nic przeciwko prowadzeniu dziennych zapisów księgowych, ale woli uzyskać profesjonalną pomoc w zakresie podatków.

2. NAPRAWA ROWEROWA

W wielu częściach kraju biznes ten ma tendencję do sezonowości, ale można znaleźć na to różne sposoby. Wynajmij schowek i oferuj do przechowywania rowerów przez całą zimę po wykonaniu tuningu i wszelkich niezbędnych napraw. Jeśli chcesz zaspokoić najemników Lance Armstrong, możesz prowadzić interesy przez cały rok. Tych jeźdźców ścigają się przez śnieg, deszcz ze śniegiem i ciemność nocy. Niektórzy z nich pracują na własnych rowerach, ale wielu z nich nie, więc możesz zdobyć swój biznes przez cały rok. A jeśli zachowasz sobotnie godziny pracy, możesz być pewny, że przyjdzie grupa entuzjastów, którzy będą rozmawiać o wszystkim na rowerze.

3. CZYSZCZENIE ŁODZI 
Może być konieczne doświadczenie, szkolenie lub licencjonowanie

Łodzie, które są wyciągane z wody na zimę, a nawet tylko do napraw w połowie sezonu będą potrzebowały wyczyścić kadłub. I w zależności od rodzaju łodzi, jest to dobry czas, aby dać duże sprzątanie wszystkim innym – pokładom, sypialnym, głowicy i ładowniom. Zacznij od zbliżania się do domów, które mają łódź na podwórku. Lub możesz sprzedać swoje usługi marinie, aby zlecić Ci wykonanie usługi czyszczenia łodzi dla klientów.

4. USŁUGA PLANU BIZNESOWEGO 
Ma możliwości rozszerzenia

Oferuj biznesplan od zupy do orzechów, w tym badania rynku, opis planu biznesowego i sprawozdania finansowe. Zaplanuj opłatę wokół głównej, którą klient będzie chciał i zaoferuj innym usługi dodatkowe. Możesz przekazać klientom plik elektroniczny i pozwolić mu go odebrać, lub możesz przechowywać biznesplan w pliku i oferować usługę dostosowywania go w razie potrzeby. Przygotuj próbki planu biznesowego, aby pokazać klientom – i upewnij się, że zawierają własne!

5. KOMINIARZ

Nauka bycia kominiarzem może oznaczać jedynie praktykę z kimś już pracującym. Stając się ekspertem od komina, możesz połączyć działalność kominiarza z usługą inspekcji komina – co obejmuje więcej niż tylko to, czy komin wymaga czyszczenia, ale czy komin jest w dobrym stanie technicznym lub wymaga naprawy.

6. USŁUGA CZYSZCZENIA

Istnieje wiele kierunków, w których możesz wziąć tę firmę. Jeśli chcesz pracować w godzinach, kiedy nikt inny tego nie robi, możesz skupić się na klientach biurowych. Możesz skupić się na działalności detalicznej i utrzymać klientów w jednym lub dwóch blokach. Restauracje są w potrzebie codziennego gruntownego sprzątania i mogą być doskonałym źródłem stałych klientów. Być może bardziej zainteresowałbyś się czyszczeniem domu. Wiele razy z usługami sprzątania nie musisz wydawać dużo pieniędzy na reklamę lub marketing, ponieważ Twoi klienci będą otrzymywać wiadomości ustne.

7. NAPRAWA KOMPUTEROWA 
Może być potrzebne doświadczenie, szkolenie lub licencjonowanie

Zapoznaj się z głównymi typami oprogramowania, których będą potrzebować użytkownicy systemu: edytorami tekstu, oprogramowaniem do obróbki zdjęć, scalaniem korespondencji seryjnej, arkuszem kalkulacyjnym, projektowaniem, a zwłaszcza oprogramowaniem zabezpieczającym. Zbadaj wszystkie komponenty – typy monitorów we wszystkich swoich odmianach; klawiatury od przewodowej po ergonomiczną do bezprzewodowej; typy myszy; a także elementy peryferyjne, takie jak drukarki i skanery. Zapoznaj się z wszystkimi dostawcami usług internetowych (ISP) dostępnymi w obszarze rynku, który planujesz objąć. Ustanowić siebie jako guru, który może zaspokoić potrzeby użytkownika komputera osobistego, małej firmy lub większej korporacji.

8. KONSULTANT 
Posiada możliwości rozbudowy

Aby być konsultantem, musisz mieć doświadczenie w czymś, dzięki czemu możesz promować siebie jako doradcę innych, którzy chcą pracować w tym obszarze. Być może udało Ci się zarządzać kilkoma dużymi magazynami w swojej karierze w firmie farmaceutycznej, przez wiele lat zajmowałeś się marketingiem dla dużego producenta obuwia lub założyłeś sieć sklepów z artykułami kosmetycznymi lub restauracji na wynos. Możesz wykorzystać to doświadczenie, aby pomóc innym robić podobne rzeczy bez popełniania tych samych błędów, które popełniłeś po drodze.

9. SPACEROWANIE PSÓW 
Może być potrzebne doświadczenie lub szkolenieszkolenie

Psi piechurzy biorą czworonogi za swoją codzienną rutyne jeden lub więcej razy dziennie, indywidualnie lub w małych grupach. W niektórych miastach w Stanach Zjednoczonych, takich jak Nowy Jork, sam spacer z psem może być dynamicznie rozwijającym się biznesem. Ale w rzeczywistości piesi mogą częściej oferować dodatkowe usługi, w tym bawić się i karmić zwierzaki, przynosić gazety i pocztę oraz włączać i wyłączać światła.

10. ASYSTENT E-BAY

Czy w Twoim domu masz przedmioty, które możesz sprzedawać w serwisie eBay? Sprawdź swoją cenę wywoławczą i zdecyduj, czy chcesz ją wystawić na aukcję, czy umieścić w swoim sklepie eBay. Następnie zdecyduj, czy chcesz uzyskać minimalną stawkę i jak długo ma trwać aukcja. Będziesz chciał założyć konto PayPal, które będzie używane do transakcji. Witryna eBay zawiera wszystkie informacje niezbędne do rozpoczęcia pracy z biznesem w serwisie eBay. Chatbots oferują twórcze nowe sposoby, aby pomóc firmom z tymi funkcjami.


REKLAMA
Od edytowania do organizatora gospodarstwa domowego

11. USŁUGI EDYTORYCZNE 
Posiada możliwości rozbudowy

Oto niektóre z usług redakcyjnych, które możesz zapewnić w zaciszu własnego domu:

  • Copyediting. To tam odbywa się sprawdzenie faktów i gdzie złapane są błędy gramatyczne, stylistyczne i typograficzne.
  • Korekta. To jest ostatni przystanek na „ukończony” kawałek. Korektor sprawdza, czy zmiany dotyczące kopiowania zostały prawidłowo wykonane i nie są tworzone żadne nowe błędy w procesie.
  • Indeksowanie. Dostępne są kursy indeksowania i można uzyskać oprogramowanie do indeksowania.
  • Edycja rozwojowa. Edytor zajmujący się rozwojem współpracuje z manuskryptem na temat dużych rzeczy, takich jak kwestie dotyczące organizacji i treści.
  • Zarezerwuj doktorat. Jest to usługa redakcyjna przewidziana dla rękopisów napisanych przez ekspertów. Tworzą manuskrypt najlepiej jak potrafią, a potem lekarz książki umieszcza je w nadającym się do publikacji kształcie.
  • Ghost Writing. Jako pisarz duchów, faktycznie wykonujesz badania i piszesz książkę, a nazwisko kogoś innego jest załączone jako autor.
  • Copywriting. Znany również jako pisanie biznesu, to jest pisanie, które promuje produkt lub usługę.
  • Pisanie książek. Czy masz doświadczenie w pracy zawodowej, takiej jak rachunkowość lub dekorowanie wnętrz? Lub osobiście, jak dzianie? Dlaczego nie napisać o tym książki?
  • Pisanie artykułów w czasopismach. Czasopisma i gazety to świetny sposób, aby opublikować swoje teksty przed podjęciem trudnego zadania napisania całej książki.
  • Dostawca treści strony internetowej. Udostępnianie treści na stronie internetowej jest dobrym sposobem na zarobienie pieniędzy.

12. NAPRAWA ELEKTRONIKI
Posiada możliwości rozbudowy

Ta firma jest podobna do firmy zajmującej się naprawą komputerów, ale weźmiesz pod uwagę wszystkie rodzaje sprzętu elektronicznego oprócz tylko komputerów. W przypadku mniejszej elektroniki trzeba być przygotowanym na to, aby klienci przynieśli do nas swoje projekty naprawcze, ponieważ mieliby Państwo trudności z odzyskaniem kosztów jazdy po odebraniu zepsutego sprzętu i zwróceniu go. Możesz także zachęcić ludzi, aby dali ci swoją starą elektronikę, abyś mógł ich używać na części.

13. PLANOWANIE WYDARZEŃ 
Posiada możliwości rozbudowy

Jedną z pierwszych rzeczy, którą musisz zrobić, to odwiedzić każdą potencjalną lokalizację wydarzenia, z którą planujesz pracować. Współpracuj z menedżerem ds. Marketingu, aby zwiedzić każdą witrynę i dowiedzieć się, co jest dostępne w każdej lokalizacji. Uruchom bazę danych, która pozwoli ci na sortowanie obiektów za pomocą różnych funkcji – liczby osób na każdej z witryn, jeśli na miejscu jest sprzęt AV, będziesz potrzebował umówić się na wypożyczenie krzeseł itp. Wtedy, gdy zaczynasz planować wydarzenie z klientem, możesz dowiedzieć się, jakie są kluczowe parametry wydarzenia i łatwo podnieść trzy lub cztery witryny, które spełniają podstawowe kryteria. i zaangażowania, itp.

14. EXPERT WITNESS SERVICE 
Wymagane może być doświadczenie, szkolenie lub licencjonowanie

Jednym ze sposobów zarabiania pieniędzy w tej dziedzinie jest bycie ekspertem świadkiem. Jeśli masz wiedzę, która może być przydatna w sprawach prawnych, możesz sprzedać się prawnikom, aby działać jako ekspert. Innym sposobem bycia aktywnym na polu eksperta jest rozgrywanie w rodzaju swata, dobierania adwokatów do biegłych ze świadków – zarówno w obronie, jak i prokuraturze. Ekspertowi świadkowie w przypadku dużych pieniędzy mogą spodziewać się przelotu gdziekolwiek by zeznawać. Nie ma powodu, dla którego twoja baza danych świadków nie może pochodzić ze wszystkich części kraju.

15. PLANER FINANSOWY 
Może być potrzebne doświadczenie, szkolenie lub licencjonowanie

Aby rozpocząć, należy przejść proces certyfikacji, aby można było oznaczyć siebie jako WPR (Certified Financial Planner). Twój certyfikat pokazuje, że masz wiedzę i wiarygodność, a to zróżnicowanie pomoże ci wybrać ciebie jako swojego planistę finansowego.

16. RYNEK – GIEŁDA  
Ma możliwości ekspansji

Ludzie lubią spędzać weekendy, przeglądając stoły pełne niechcianych przedmiotów innych ludzi, szukając skarbów. Pamiętaj, aby zmienić układ i często wprowadzać nowe rzeczy do sprzedaży. Chcesz, aby ludzie wracali raz po raz, aby zobaczyć, co nowego. Nie musisz nawet mieć tak wiele nowych rzeczy, żeby wyglądały na nowe. Przesunięcie przedmiotu ze stołu na szczyt półki może spowodować, że zostanie ono zauważone, nawet jeśli przedmiot był w ekwipunku od czasu, gdy po raz pierwszy zacząłeś sprzedawać.

17. GOLF TRENER 
Doświadczenie, szkolenie może być potrzebne

Pozwól lokalnym szkołom publicznym zapoznać się z Twoją działalnością coachingową. Pielęgnuj relacje z pracownikami i zachęcaj ich do polecania Cię jako trenera. Kolejnym miejscem, w którym można znaleźć klientów, jest świat korporacyjny. Gra w golfa to gra, którą ludzie biznesu wykorzystują do rozwijania relacji poza biurem. Musisz być lepszym od przeciętnego golfistą, aby zyskać reputację trenera golfa. Musisz także być dobrym nauczycielem, wiedzieć, jak być motywującym i być gotowym do pracy z wieloma różnymi typami ludzi.

18. AUDYTOR DOMOWY ENERGI
Może być konieczne doświadczenie, szkolenie lub licencjonowanie

Wszyscy właściciele domów zawsze szukają sposobów na zaoszczędzenie na rachunkach za media. Możesz przyjść im z pomocą, zapewniając im audyt swojego domu i dając im zestawienie, w jaki sposób mogliby osiągnąć realne oszczędności w ogrzewaniu, chłodzeniu i zużyciu energii elektrycznej. Możesz pójść o krok dalej i wykonać implementację i instalację niektórych swoich sugestii w swoim domu. Wykonaj pełny audyt urządzenia, z ocenami wydajności i obliczeniami na podstawie wieku urządzenia. I nie zapomnij o podgrzewaczu wody!

 

19. KONTROLA NIERUCHOMOŚCI 
Może być potrzebne doświadczenie, szkolenie lub licencjonowanie

Aby odnieść sukces, będziesz chciał nawiązać kontakt z agentami nieruchomości, którzy mogą polecić Twoje usługi klientom. Pole kontroli w domu to taka, w której będziesz musiał stale aktualizować swoje wykształcenie i wiedzę. Nowe produkty ciągle pojawiają się na rynku – jeśli wiesz tylko o pokładach wykonanych z drewna, nie będziesz wiedział, jak sprawdzić i ocenić nowe materiały na rynku, takie jak kompozyty, które wyglądają jak prawdziwe drewno. Należy również informować o wszystkich aktualizacjach dotyczących bezpieczeństwa materiałów i problemów związanych z takimi zjawiskami, jak odgazowanie, wytwarzanie tlenku węgla i inne środki chemiczne.

20. ORGANIZATOR GOSPODARSTWA DOMOWEGO 
Posiada możliwości rozbudowy

Możesz wybrać organizację pracy lub przyjść do domu i skonsultować się z właścicielami domów, aby lepiej zorganizować. Mieć portfolio różnych scenariuszy organizacyjnych w różnych pokojach w domu i porozmawiać z właścicielem domu na temat stylu, który lubi. Utwórz listy kontrolne i kwestionariusze, aby zrozumieć, w jaki sposób rodzina korzysta z domu. Czy dzieci są bardzo zajęci zajęciami po szkole? A może zwykle wracają do domu po szkole i chcą mieć dostęp do swoich zabawek? Czy dzielą pokoje? Wszystkie te rzeczy pomogą ci dostosować plan organizacyjny i stać się bohaterem rodzinnym.


REKLAMA
Od importu / eksportu do energii słonecznej

21. SPECJALISTA IMPORTU / EKSPORTU
Może być konieczne doświadczenie, szkolenie lub licencjonowanie

Jeśli nie masz doświadczenia zawodowego z importowaniem i / lub eksportowaniem, będziesz miał dłuższą krzywą uczenia się. Możesz zacząć od nauki podstaw i organizowania sesji edukacyjnych, aby uczyć innych, co powinni wiedzieć, aby zacząć importować / eksportować. Samo to prawdopodobnie zapewniłoby ci twoją pierwszą parę klientów. Jeśli będziesz kontynuować seminaria edukacyjne i poszerzysz swój zasięg poza najbliższy region, możesz szybko stworzyć wystarczającą i stałą bazę klientów, ale uważaj, aby nie wyprzedzić swojej krzywej uczenia się!

22. DEKORATOR WNĘTRZ
Może być potrzebne doświadczenie, szkolenie lub licencjonowanie

Sprzedaj swoje talenty wykonawcom budowlanym. Osoby kupujące nowe domy często mogą być przytłoczone wyborami i możliwościami dekorowania domu. Zaprojektuj ankiety dla każdego ważnego elementu i każdego ważnego pokoju w domu. Dowiedz się, jak właściciel domu będzie korzystał z domu – czy są dzieci? Zwierzęta domowe? Czy kobieta w domu nosi wysokie obcasy? Czy mieszkańcy domu zaniedbują usunięcie obuwia? Jak korzystać z każdego pokoju? Gdzie najlepiej może być oświetlenie zadaniowe i oświetlenie otoczenia?

23. PRODUKCJA BIŻUTERII
Może być konieczne doświadczenie, szkolenie lub licencjonowanie

Istnieje wiele różnych sposobów wejścia w biżuterię jubilerską i wiele różnych rodzajów materiałów, z którymi możesz pracować. Praca w metalu będzie prawdopodobnie wymagać najbardziej w zakresie konkretnych narzędzi. Musisz być w stanie ogrzać metal, aby nim manipulować, a do cięcia i grawerowania potrzebne są narzędzia do obróbki metalu. Ale istnieje wiele innych materiałów, z którymi możesz pracować, tworząc biżuterię – szkło, plastik, koraliki, pióra, a nawet drewno – żeby wymienić tylko kilka.

24. BLOGER
Może być potrzebne doświadczenie, szkolenie lub licencjonowanie

Jeśli możesz napisać kopię, która zachęci ludzi do zakupu tego, co Twój klient musi sprzedać, możesz zarobić na tym biznesie. Jeśli nie jesteś bardzo doświadczony w pracy w dziedzinie copywriting, weź kurs. W szkołach i na wyższych uczelniach prowadzone są kursy i lekcje online, dzięki którym można zdobyć wiedzę na temat pisania broszur, katalogów, reklam i oczywiście kopii marketingowych w Internecie.

25. NAGRODA PUBLICZNA / SPRAWIEDLIWOŚĆ POKOJU
Może być potrzebne doświadczenie, szkolenie lub licencjonowanie

W większości stanów w USA notariusz jest urzędnikiem państwowym, który jest upoważniony do świadczenia i potwierdzania legalności określonych dokumentów poprzez podpis i pieczęć pieczęci. Większość stanów wymaga zdania egzaminu i sprawdzenia przeszłości. Obowiązuje bardzo niewiele, aby zostać notariuszem, a dochód z pracy notariusza jest znikomy. Sprawiedliwość pokoju zazwyczaj wykonuje ceremonie zaślubin. Państwa mają różne zasady i procedury dotyczące stania się JP i świadczenia usług. Zostanie JP i / lub notariuszem nie kosztuje dużo pieniędzy. I to nie jest wielkie przedsięwzięcie zarabiania pieniędzy! Wiele stanów określa opłaty, które można pobierać za usługi JP. JP-y mogą dodawać dodatkowe opłaty, a często nawet takie, w tym stawki za podróże i stawki godzinowe za dodatkowe spotkania, takie jak próby, inne czasy przygotowawcze i wszelkie specjalne życzenia.

26. KONFERENCJA OSOBISTA

Ta firma jest dla kogoś, kto jest wyjątkowo skuteczny i ma zdolność do robienia rzeczy. Osoby, które zatrudnią Cię, będą oczekiwać rzeczy, kiedy będą ich potrzebować, a Ty będziesz w stanie dotrzeć nie tylko do tego, czego pragną, ale także do osobistego dotyku i uśmiechu na twarzy. Najprawdopodobniej klientami usług osobistego konsjerża są najwyższej kadry kierowniczej, którzy znajdują się w biurze przed godziną 7 rano i spędzają większość nocy do godziny 21, pozostawiając im bardzo mało czasu na zrobienie tych wszystkich rzeczy, które często muszą być wykonane w tych godzinach. .

27. OSOBISTY TRENER
Może być potrzebne doświadczenie, szkolenie lub licencjonowanie

Reklamuj swoje usługi w miejscach, do których wszyscy trafiają, takich jak restauracje i sklepy spożywcze. Posiadanie strony internetowej to dobry pomysł – ludzie chcą prywatności w podejmowaniu decyzji, jeśli chodzi o dopasowanie. Mogą przejść do Twojej witryny i ustalić, czy Twoje podejście do szkolenia osobistego jest podejściem, które będzie dla nich skuteczne. Ważne jest podkreślenie aspektu bezpieczeństwa korzystania z osobistego trenera. Możesz pomóc klientom w uzyskaniu odpowiedniego dopasowania i uniknąć obrażeń.

28. ZARZĄDZANIE NIERUCHOMOŚCIAMI

Twoim zadaniem, w przypadku wynajmu jednostek, będzie upewnienie się, że nieruchomość działa płynnie. W przypadku nieruchomości sezonowych najprawdopodobniej poświęcisz czas na zarządzanie, upewniając się, że nieruchomość jest gotowa do sezonowych wizyt i dobrze utrzymana, gdy nikogo nie ma w pobliżu. Jeśli właściciele wyjeżdżają na zimę przez sześć tygodni, zarządca nieruchomości dokonuje regularnych kontroli nieruchomości. Będziesz numerem kontaktowym, jeśli operator systemu bezpieczeństwa musi skontaktować się z kimś w sprawie naruszenia bezpieczeństwa.

29. MAŁA NAPRAWA SILNIKA
Wymagane może być doświadczenie, szkolenie lub licencjonowanie

Większość college’ów społecznościowych oferuje pewien poziom kursów naprawy silnika. Innym sposobem nauki jest podjęcie pracy w niepełnym wymiarze czasu w warsztacie naprawczym lub wypożyczalni, w której można się uczyć w pracy, chociaż chcesz być otwarty na temat swoich planów. powinien być przygotowany do pracy na push-tył kosiarki do trawy, jazda kosiarki, generatory, narzędzia ogrodowe, takie jak glebogryzarki i obrzynarkach, piły łańcuchowe, rębaki i wirnikowe. Musisz zdecydować, czy chcesz podjąć większe prace, takie jak ciągniki, skutery śnieżne i pojazdy terenowe; przestrzeń może być waszym decydentem.

30. KONSULTANT ENERGII SŁONECZNEJ
Może być potrzebne doświadczenie, szkolenie lub licencjonowanie
Ma możliwości rozszerzenia

Jako konsultant ds. Energii słonecznej możesz zasadniczo przeprowadzić inspekcję w domu i dać klientom raport na temat ich opcji słonecznych dla konkretnego domu i miejsca. Może to być od pełnoprawnych ogólnych instalacji słonecznych, które generują energię elektryczną do prostego oświetlenia przejść słonecznych. Możesz zacząć od pracy w firmie produkującej produkty solarne, aby zdobyć wiedzę w dziedzinie energii słonecznej. Jednak aby być konsultantem, najlepiej jest nie być powiązanym z żadną firmą lub produktem i być w stanie polecać produkty i opcje w dziedzinie energii słonecznej.


REKLAMA
Od podatnika przygotowującego do projektowania graficznego

31. TAX PREPARER
Może być potrzebne doświadczenie, szkolenie lub licencjonowanie

Większość franszyz przygotowujących podatki oferuje kursy, seminaria i szkolenia, aby przygotować Cię do pracy dla nich. Dowiesz się dużo o przygotowaniach podatkowych, pracując dla nich, zanim pójdziesz sam. Istnieje wiele wsparcia edukacyjnego, aby nauczyć się przygotowania podatkowego i wszystkich jego zawiłości. Jest wiele osób i firm, które chcą wydać kilkaset dolarów rocznie, aby ktoś inny przygotował podatki i czuwał nad ulgami podatkowymi lub obciążeniami podatkowymi w ich imieniu.

32. TAXIDERMIST
Może być potrzebne doświadczenie, szkolenie lub licencjonowanie

Dzisiejszy świat taksydermii nie dotyczy wyłącznie zachowania prawdziwych okazów. Taksidermia odnosi się również do odtworzenia okazu przy użyciu całkowicie sztucznych materiałów. Szkoły taksidermy, w których możesz się uczyć handlu, znajdują się niemal w całym kraju, zazwyczaj jako kursy przez kilka tygodni specjalizujące się w określonych poziomach wiedzy, od poziomu początkującego do poziomu magisterskiego. Podobnie jak w przypadku każdego przedsiębiorstwa, istnieją konwencje dotyczące taksydermii, w których można wziąć udział i poznać najnowsze techniki i materiały.

Właściciele firm zajmujących się tapicerowaniem mebli

Getty Images | Jetta Productions

33. TAPICER

Jeśli masz talent do szycia, naprawa tapicerki może być dla Ciebie idealnym biznesem. Jednym z najlepszych sposobów nauki tapicerowania jest wyrzucenie mebli tapicerowanych i rozpoczęcie ich rozrywania. Dostępnych jest wiele książek i kilka filmów, które pomogą ci w nauce tego handlu. Często meble gotowe do tapicerowania będą również wymagały napraw. Miej listę dostępnych osób zajmujących się naprawą mebli, które możesz polecić swoim klientom. Możesz też wziąć udział w warsztatach, zlecić naprawę osobom, z którymi pracujesz, i wykonać to za Ciebie, a także dodać do ogólnych kosztów. Możesz także nauczyć się wykonywać tę pracę, w szczególności drobne naprawy.

Przeczytaj:  Przewodnik krok po kroku do tapicerki i projektowania .

34. UŻYWANE SPRZEDAŻ KSIĄŻKI

Niemal każdy ma kilka pudeł z książkami ukrytymi gdzieś w domu. Dlaczego nie zrobić z nich biznesu? Aby pozyskać klientów – szczególnie stałych klientów – będziesz musiał mieć regularne godziny pracy. Stwórz swój sklep znany z czegoś – konkretnej kategorii (lub dwóch) książek, posiadających pierwsze wydania na sprzedaż, wszystkie książki w miękkiej okładce za dolara i wszystkie twarde okładki za dwa dolary i / lub program wymiany. Mapy, ilustracje, pocztówki, kartki z życzeniami i czasopisma to dobry sposób na włączenie się do Twojego sklepu.

35. PLANER ŚLUBNY

Będziesz musiał być na bieżąco z trendami i modami weselnymi, stylizacjami strojów, trendami kolorystycznymi – prawie wszystko pod słońcem! Zaoferuj swoim klientom menu usług ala carte, od pomocy przy wyborze kwiatów, sukni ślubnej i sukienkach druhny po wybranie lokalu i zatrudnienie zakładu żywienia. Zanim otworzysz firmę, weź zakupy we wszystkich sklepach ślubnych, a nawet udawaj, że jesteś przyszłą panną młodą, aby zobaczyć, jakie rodzaje usług oferuje suknia ślubna i jak traktują potencjalnych klientów. Musisz znać każdy szczegół biznesu, aby uzyskać dokładne wrażenie, że jesteś osobą, która wybiera się do ślubu.

36. NAPRAWA URZĄDZEŃ
Może być potrzebne doświadczenie, szkolenie lub licencjonowanie

Każde gospodarstwo domowe ma wiele urządzeń, dużych i małych. Możesz pracować samodzielnie lub na umowę ze sklepami z artykułami, aby pokryć swoje zgłoszenia serwisowe gwarancyjne – lub, co najważniejsze, możesz wykonać niektóre z nich. Planuj powolny rozwój i buduj bazę klientów na podstawie rekomendacji i rekomendacji opartych na dobrze wykonanej pracy. Zastanów się nad budowaniem relacji z kontrahentami, aby być bezpośrednią osobą do instalacji urządzeń w nowo budowanych domach.

37. SZKOLENIE KOMPUTEROWE
Może być potrzebne doświadczenie, szkolenie lub licencja.
Ma możliwości rozszerzenia

Jeśli jesteś biegły zarówno na komputerach Macintosh, jak i na PC, powinieneś zaoferować szkolenie na obu typach komputerów. Prawdopodobnie możesz zarabiać na życie pomagając seniorom nauczyć się, jak korzystać z Internetu i poczty elektronicznej, aby pozostać w kontakcie z bliskimi, którzy obecnie są powszechnie rozproszeni po całym kraju. Err po stronie ostrożności w tym biznesie. Ludzie nie chcą znać wszystkich szczegółów dotyczących działania komputera. Jeśli przeładujesz je informacjami od samego początku, tłumacząc bity, bajty i megapiksele, pozostaną one na papierze i ołówku na zawsze.

38. WYDAWCA DESKTOPA
Może być potrzebne doświadczenie, szkolenie lub licencjonowanie

Możesz używać oprogramowania do publikowania na komputerach stacjonarnych do tworzenia biuletynów, czasopism, książek, a nawet materiałów marketingowych. Możesz utworzyć zawartość dla swoich publikacji na pulpicie lub możesz zapłacić autorowi za stworzenie zawartości dla ciebie. Możesz też reklamować usługi publikowania na komputerach stacjonarnych, aby projektować i tworzyć biuletyny i książki dla innych z ich treścią.

39. INSTALACJE OGRODOWE

Ogrodzenia są wszędzie. I nie trwają wiecznie, więc muszą zostać naprawione i zastąpione pewną częstotliwością. Najbardziej powszechnym materiałem do ogrodzenia jest drewno. Jednakże, winyl stał się popularnym wyborem ogrodzenia ze względu na jego długowieczność i względną wolność od konserwacji. Kutego żelaza jest innym powszechnym ogrodzenia, zwłaszcza w środowisku miejskim. Możesz mieć zabawne zakupy na zabytkowe ogrodzenia z kutego żelaza na stoczniach ratunkowych.

40. FREELANCE GRAPHIC DESIGNER
Może być potrzebne doświadczenie, szkolenie lub licencjonowanie

Pomimo rozprzestrzeniania się Internetu, media drukowane pozostaną w najbliższej przyszłości! Ulotki, biuletyny, czasopisma, arkusze informacyjne, listy i reklamy to tylko niektóre z rodzajów mediów drukowanych, które można wynająć dla freelancerów biznesowych. Strony internetowe i reklama internetowa również wymagają usług projektowania graficznego. Nawet jeśli twoja ekspertyza jest tylko w designie, oferuj prace potencjalnym klientom, w tym tworzenie redakcji i drukowanie, a nawet wysyłanie końcowego dzieła. Możesz ustawić regularnych freelancerów dla tych części pracy, których nie możesz wykonać.

Przeczytaj: Rozpocznij własną działalność w zakresie projektowania graficznego od Entrepreneur Press i George’a Sheldona Amazon | eBooks.com | Barnes & Noble

Od koszy upominkowych po sprzątanie dywanów

41. SERWIS KOSZYKÓW GIFT
Posiada możliwości rozbudowy

Znalezienie niszy to najlepszy sposób na rozpoczęcie działalności w koszyku prezentów. Czy jesteś miłośnikiem psów, miłośnikiem koni czy ćwiczącym guru, który może złożyć koszyki, które trzymają rzeczy, które ludzie z tym zainteresowaniem chcieliby? Czy już tworzysz produkt, na którym można zbudować koszyk prezentów? Czy robiłeś własne mydło przez ostatnie 10 lat? Kosz na prezenty, który zawierał jedno lub dwa mydła, balsam do rąk, szczotkę do szorowania i zestaw do manicure, może być pięknym koszem do odbioru.

42. USUWANIE GRAFFITI

Stwórz arsenał środków czyszczących, które mogą czyścić prawie każdy rodzaj produktu (farby, kredy, markery) z każdego rodzaju powierzchni (cement, drewno, nawierzchnia). Najlepszym sposobem na przeprowadzenie usługi graffiti jest zaoferowanie abonamentu. Raz w miesiącu lub w jakimkolwiek przedziale ma sens dla klientów, przejdź do ich własności i oczyścić graffiti. Naliczaj im miesięczną lub kwartalną opłatę i uprość ją wszystkim – nie muszą myśleć o graffiti, a ty po prostu wykonujesz swoją pracę.

43. HAIRSTYLIST
Może być potrzebne doświadczenie, szkolenie lub licencjonowanie

Hairstyling to popularna firma, która może być dość lukratywna. Ogólnie rzecz biorąc, domowy biznes fryzjerski prawdopodobnie rozpocznie ktoś, kto ma już karierę kosmetologiczną i chce zmiany. Jeśli masz już swój trening i licencję kosmetologiczną oraz mnóstwo doświadczenia pod okiem pracującego w salonie fryzjerskim, prawdopodobnie masz następujące osoby, które podążają za tobą w domu bez wahania.

44. STOISKA FARMACEUTYCZNE
Musisz zdecydować, czy sprzedasz swoje zioła jako rośliny żywe, zebrane lub pokrojone w pęczki i zapakowane lub wysuszone. Jeśli planujesz wprowadzić do obrotu dla kucharzy zamiast ogrodników, będziesz chciał sprzedać swoje zioła albo świeżo pokrojone i zapakowane w zaplombowane torby, albo wysuszone i sprzedane w torebkach. Możesz także rozważyć układ „pick-your-own”; należy jednak pamiętać, że zioła są delikatniejsze niż większość produktów PYO. Możesz oszczędzić swój ogród dużo walki i roślinom dużo zużycia, jeśli wykonasz zbieranie.

45. LANDSCAPER
Może być potrzebne doświadczenie, szkolenie lub licencjonowanie

Jeśli masz talent do tego rodzaju pracy, stopień nie będzie konieczny. Większość ludzi chce, aby ich stocznie zostały uporządkowane na wiosnę, ich trawniki skoszone latem, ich liście usunięte jesienią, a ich krzewy i podjazdy gotowe na zimowy śnieg. Będziesz także chciał zaoferować pracę w ogrodzie, na przykład wiosenne sadzenie jednorocznych i wieloletnich; przygotowanie ogród warzywny, sadzenie i uprzątanie; zwalczanie szkodników i podlewanie. Możesz zaoferować usługę pielęgnacji drzew. Na podwórku jest wiele rzeczy, które nie mają nic wspólnego z roślinami: odnawianie ścian z kamienia, ogrodzenie, instalacja systemu irygacyjnego.

46. ​​TERAPIA MASAŻU
Może być potrzebne doświadczenie, szkolenie lub licencjonowanie

Będziesz chciał uzyskać certyfikat w zakresie masażu, aby móc skutecznie promować swoje usługi. Kursy prowadzące do certyfikacji obejmują nie tylko informacje na temat ludzkiej anatomii i fizjologii oraz efektów, jakie ma masaż na obu, ale także na temat tego, jak zrobić biznes z pola masażu. Możesz zrobić program certyfikacji lub dyplom osoby współpracującej i pozostać w zakresie 5000 $ w tej książce.

47. PRZESUWANIE USŁUGI

Wiele osób, które się poruszają, chce zatrudnić kogoś, kto wykona dla nich ciężki trening. Możesz opuścić duże, dalekosiężne przeprowadzki do dużych firm przeprowadzkowych. Twoją pracą może być praca lokalna, przeprowadzka lub praca w mieście za domem. To są te, od których ludzie zaczynają myśleć, że być może sami mogą zrobić, a twoim zadaniem będzie przekonanie ich, że jest inaczej. Twoje znaki w mieście skusią ich, by pozwolili ci zająć się tą częścią ruchu, podczas gdy zajęci są opieką nad tymi 500 innymi przedmiotami na swojej liście.

48. LEKCJE MUZYCZNE
Może być potrzebne doświadczenie, szkolenie lub licencjonowanie

Chcesz trzymać się instrumentów, które znasz, ale możesz być wystarczająco utalentowanym muzykiem, aby oferować lekcje na kilku różnych instrumentach lub w konkretnej klasie, np. Strunowej lub dętej drewnianej. Możesz zdecydować się na przyjmowanie osób lub klasy, w zależności od przestrzeni i dostępności instrumentów. Szkoły publiczne stale redukują swoje zaangażowanie w zajęcia plastyczne i muzyczne dla studentów, więc możesz spróbować pracować z systemem szkół publicznych, aby uzupełnić swoje wysiłki w tych obszarach.

49. FOTOGRAFIA
Może być potrzebne doświadczenie, szkolenie lub licencjonowanie

Zarabianie jako fotograf może być wykonane na wiele różnych sposobów. Możesz specjalizować się w jednym obszarze, najczęściej są to śluby. Istnieją nisze, które możesz eksplorować w fotografii: portrety ludzi i ich zwierząt domowych, rodziny i domy; fotografie świątecznych imprez, przyjęć urodzinowych lub kartek świątecznych; możliwości są nieskończone.

50. CZYSZCZENIE RUG

Będziesz musiał nauczyć się pracy z wszelkiego rodzaju dywanami, od dywanów syntetycznych po wełniane. Zdecyduj, czy weźmiesz cenne zabytkowe dywany i rodzinne pamiątki; jeśli tak, będziesz potrzebować specjalistycznego szkolenia w zakresie obsługi tych dywanów i wyspecjalizowanych sposobów ich czyszczenia. Dowiedz się, jak uzyskać twarde plamy i zapachy z dywanów – na przykład zapach psów i kotów – a Twoje usługi będą bardzo potrzebne.

Od stron internetowych do zwierząt domowych

51. DEWELOPER NA STRONIE INTERNETOWEJ
Może być potrzebne doświadczenie, szkolenie lub licencjonowanie

Istnieje wiele kursów (z których wiele, logicznie, oferowanych jest online), w których można nauczyć się języka tworzenia stron internetowych i dowiedzieć się o szczegółach, np. Jak skonfigurować systemy wózków sklepowych, kwestie bezpieczeństwa itp. Oczywiście, musisz dowiedzieć się o każdej firmie, dla której projektujesz. Jaka jest atmosfera firmy, którą należy odzwierciedlić w projekcie strony internetowej – czy jest ona dzika i współczesna, co oznacza wspaniałe kolory i zabawną grafikę? Czy bardziej odpowiednie będą bardziej klasyczne kolory, takie jak czarny, granatowy i bordowy?

52. ŁÓŻKO i ŚNIADANIE

Czy masz pokój, który ma własną łazienkę i jest prywatny od reszty przestrzeni życiowej? Czy jesteś blisko atrakcji, takich jak obszar turystyczny, stadion sportowy czy miejsce corocznej imprezy? A może to twój dom w kraju z wiosennymi podglądaczami, letnimi świerszczami i ostrymi nocami, które mogą dać mieszkańcom miasta weekend spokojnego życia? Załóżmy, że możesz wynająć pokój za 150 $ za noc w piątkowe i sobotnie wieczory 48 tygodni w roku – to 14.400 dolarów przychodów! Wykorzystaj to, co masz i stwórz wyjątkowe wrażenia.

53. SPRZEDAŻ DRZEWA ŚWIĄTECZNEGO

Jeśli chcesz założyć farmę choinek, musisz zaplanować z wyprzedzeniem. Potrzeba około siedmiu lat, aby jodła Balsam – być może najbardziej tradycyjna choinka – wyrosła z małego drzewka na drzewo o wielkości od 5 do 6 stóp. Sprzedaż własnych drzew to najlepsza opcja. Konsumenci przyjeżdżają do nieruchomości, wybierają tego, którego chcą, i zbierają je dla nich. Inną opcją jest kupowanie drzew od hurtownika i sprzedawanie ich na podwórku lub na wolnej działce, którą wynajmujesz od Święta Dziękczynienia do Bożego Narodzenia.

54. OPIEKA NAD DZIEĆMI
Może być potrzebne doświadczenie, szkolenie lub licencjonowanie

Być może kochasz dzieci. Być może masz własne dzieci i pomysł opieki nad kilkoma innymi przez część dnia apeluje do Ciebie. Potrzeby opieki nad dziećmi wciąż rosną w Stanach Zjednoczonych. Wiele osób woli opcję opieki nad dzieckiem w środowisku domowym, gdy są w pracy, w przeciwieństwie do bardziej instytucjonalnych ustawień. Oznacza to, że prowadzona przez rodzinę firma zajmująca się opieką nad dziećmi może natychmiast zacząć działać.

55. PET SITTING
Może być potrzebne doświadczenie, szkolenie lub licencjonowanie

Rozpoczęcie usługi posiedzenia dla zwierząt domowych nie wymaga prawie żadnych kosztów początkowych. Potrzebne są pewne ogólne poświadczenia, które będą kosztować niewiele lub nic. Twoja lista mandatów powinna prawdopodobnie obejmować osobiste posiadanie zwierzaka – jeśli nie obecnie, przynajmniej w przeszłości – jak również inne doświadczenia związane ze zwierzętami domowymi, w tym praca w sklepie ze zwierzętami, szpitalu zwierząt lub innej działalności związanej z hodowlą zwierząt. Będziesz musiał wydać trochę, aby stać się „związanym”. Jest to znane jako „ubezpieczenie uczciwości” i zapewnia swoim klientom, że nie dostaniesz kluczy do domu i nie dokonasz kosztowności (lub że dostaną zwrot pieniędzy, jeśli to zrobisz).